5 pomysłów na nietypowe wykorzystanie betonu architektonicznego we wnętrzach
Beton jest mieszanką cementu, wody, kruszywa i potencjalnych dodatków, które wpływają na jego cechy lub wygląd. Jest to powszechnie używany materiał w budownictwie. Od dłuższego już czasu jest wykorzystywany we wnętrzach jako ważny element podkreślający ogólny charakter wybranego stylu. Coraz częściej beton architektoniczny znajduje również inne, nietypowe zastosowania.
5 nietypowych zastosowań betonu architektonicznego
Nikogo nie dziwi beton na ścianie, podłodze czy suficie. Idealnie nadaje się także do obudowy kominka albo zaakcentowania wnęki. Nie zawsze trzeba używać płyt betonowych, można zdecydować się na specjalne imitacje betonu architektonicznego. To jednak nie wszystkie sposoby wykorzystania tego tworzywa. W niektórych przestrzeniach beton architektoniczny znajduje inne, nietypowe zastosowania, takie jak:
Meble, takie jak stoliki kawowe, ławki czy półki. Z powodzeniem można je łączyć z drewnem lub metalem.
Donice. Używane nie tylko w ogrodzie, różnej wielkości i kształcie.
Blaty w kuchni lub łazience. Dzięki odporności i wytrzymałości na różne czynniki beton jest świetnym i trwałym rozwiązaniem.
Lampy - bardzo nieoczywiste wykorzystanie betonu. Tak wykonane oświetlenie z pewnością zadziwi niejednego i nada niepowtarzalnego charakteru wnętrzu.
Umywalki lub zlewy.
Czym jest beton architektoniczny?
Beton architektoniczny pełni funkcje nie tylko praktyczne, ale także ozdobne. Coraz więcej ludzi decyduje się na użycie betonu w swoich wnętrzach jako elementu wpływającego na ogólny wygląd i styl mieszkania (np. loftowy lub nowoczesny). To nie tylko ściany, sufity czy podłogi, ale również blaty. Beton świetnie łączy się praktycznie z każdym materiałem - drewnem, metalem czy cegłą. O czym doskonale wiedzą w Firmie EURODECO oferującej różnorodne panele, również te imitujące beton. Pora na pytanie, czym różni się zwykły beton od architektonicznego? Tak naprawdę tylko tym, że ten architektoniczny jest odsłonięty. Przy czym od razu jest przygotowywany tak, by nic go nie zasłaniało, więc warto opisać wykonawcy, jaki efekt jest oczekiwany, by mógł odpowiednio przygotować mieszankę. Dzięki temu można uzyskać odpowiedni kolor, fakturę i deskowanie, czyli szalunek. Wylewany beton jest płynny, dlatego potrzebna jest forma, jaką stanowi wspomniany szalunek.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana