Jak wygląda fachowy projekt nawierzchni z kostki brukowej?
Projekt kostki brukowej to kompletny plan zawierający informacje o zestawieniu kolorystycznym, rodzajach materiałów oraz ewentualnych wzorach na nawierzchni. Odpowiednio przygotowany projekt pozwoli stworzyć wizję tego, jak będzie wyglądać otoczenie domu po zakończeniu prac. Nawierzchnia z kostki brukowej powinna być bowiem dopasowana do planu ogrodu oraz fasady budynku.
Co zawiera projekt kostki brukowej?
Każda działka i każdy budynek jest inny, dlatego przy projektowaniu nawierzchni kluczowe jest indywidualne podejście. Koniecznym jest uwzględnienie naturalnego ukształtowania terenu i ulokowania budynku względem stron świata, a także obecnych na działce elementów architektonicznych, na przykład pergoli czy też wiat garażowych.
W kompletnym projekcie kostki brukowej, jaki przygotowują specjaliści z firmy Bud Weg Plus z Zakrzówka nieopodal Lublina, zawsze znajduje się precyzyjny plan ułożenia nawierzchni z uwzględnieniem wariantów kolorystycznych i kształtów proponowanych kostek. Oprócz tego w projekcie znajdują się wzory, jakie powstaną na nawierzchni oraz informacje o zapotrzebowaniu materiałowym do realizacji inwestycji wraz z kompletnym kosztorysem.
Zadaniem projektanta jest stworzenie wzoru, dzięki któremu aranżacja nabierze charakteru. Projekty kostki brukowej w Lublinie zawsze uwzględniają ukształtowanie terenu oraz wygląd budynku i ogrodzenia. Projektanci stosują różne wzory, na przykład układy geometryczne, fale, łuki i wiele innych. Nawierzchnie najlepiej prezentują się w dwóch kolorach o podobnej tonacji i wysokim kontraście, co podkreśla ich dekoracyjny charakter.
Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta?
Wbrew pozorom stworzenie estetycznej nawierzchni z kostki brukowej, która będzie harmonijnie prezentować się z innymi elementami otoczenia domu, nie jest prostym zadaniem. Warto bowiem wiedzieć, że na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów kostek — inny materiał nada się do ułożenia podjazdu pod samochody a inny na taras oraz alejki w ogrodzie. Kluczowe są cechy produktów takie jak grubość, nasiąkliwość oraz odporność na ścieranie.
Odpowiednio przygotowany projekt pozwoli dokładnie oszacować ilość potrzebnego materiału, a więc nie tylko kostek, ale także obrzeży, podsypek i suchego betonu. Możliwe jest zatem zamówienie dokładnie tyle towaru, ile jest rzeczywiście potrzebne, bez konieczności organizowania dodatkowych transportów w trakcie robót. Kolejna rzecz to minimalizowanie strat – projektant tak dobiera materiały, aby ilość docinek była jak najmniejsza.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana